Zemní a výkopové práce

Provádíme ruční výkopové práce. I když jsou v současné době pro výkopové práce využívány často bagry a minibagry, jsou v i dnes v řadě situacích ruční výkopové práce nezastupitelné.

Jde samozřejmě o situace, kde je nasazení bagrů buď nemožné (špatně dostupný nebo zcela nedostupný terén), zbytečně nákladné (menší, jednodušší výkopy) a nebo nepřijatelné (riziko poškození historické zástavby, zeleně, zbytečné omezení dopravy apod.). I mechanizované výkopové práce (již zmiňované práce minibagrem, rypadlem, bagrem apod.) jsou často doprovázeny úseky, kdy je potřeba realizovat část výkopové práce ručně. I k tomuto jsme samozřejmě k dispozici!

Ruční výkopové práce provádíme vlastním náčiním (ano, jde samozřejmě o lopaty, krumpáče a další) dle požadavků a projektové dokumentace zákazníka. Podle projektové dokumentace v případě potřeby zajistíme vyznačení výkopu a to i případně za pomocí geodeta (a stavebního provázku).

Samozřejmostí je i možnost ručního transportu zeminy, pokud je to potřeba (tzv. „kolečkování“, jak se tomu říká v našem oboru).

Ruční výkopové práce mají samostatný cení, viz stránka ceník výkopových prací ZDE.