Gabionová zeď

Gabiony jsou moderní náhradou kamenných zdí. Při stavbě gabionových plotů je potřeba dodržet několik zásad, jinak vyhodíte peníze a gabionový plot se stane můrou a fiaskem. U gabionových plotů je potřeba umět vybrat správné kamenivo, koupit kvalitní gabionový koš, dobře zhotovit základ a jednotlivé koše k sobě umět provázat. Jedině tak se kameny nerozsypou, gabiony vydrží a vy budete spokojení, jak to ale udělat?

Gabiony? Gabionový plot? Ochotně a kvalitně postavíme gabiony na klíč

Gabiony stavíme téměř 10 let a ze všech sil držíme 100% spokojenost

Dokážeme vám jako jedna z mála firem zhotovit jak výkop, tak betonový základ, nakoupit si kvalitní gabionové koše a celý gabionový plot dát dohromady tak, abyste o něj dalších 20 let neměli starost.

  • Gabionové koše správně sestavíme a sešroubujeme k sobě do „monolitu“ (gabiony volíme s povrchovou úpravou aluzinku, což je kombinace hliníku a zinku, která zaručuje trvanlivost 30 let a více)
  • Kvalitní kámen dokážeme osobně vybrat i v lomu ve Vašem okolí.
  • Betonový základ pořádně vyarmujeme a dobře jej dimenzujeme
  • Správně provedeme výkop do nezámrzné hloubky

Hloubku a šířku výkopu pro základ provádíme dle návrhu statika. Následuje betonování základu, který kvalitně vyarmujeme a na armování navážeme gabiony. Gabionové koše se skládají ze 6 stěn, které jsou k sobě navzájem spojeny pomocí nerezových oček a kovových šroubovic. Gabiony se plní kamenem tak, že se ručně vyskládají pohledové stěny a vnitřek se dosype kamenem nižší kvality a frakce. Celkově postavená zeď se pojistí tak, že se k sobě navzájem přichytí jednotlivé gabionové koše pomocí oček do „monolitu“.

Pokud máte zájem o kvalitní gabionovou zeď za rozumnou cenu, kterou postavíme ochotně a v termínu, kontaktujte nás prosím pomocí poptávkového formuláře.

Gabionová síť
Gabionová síť
Gabionový plot
Gabionový plot